چهارمین شماره نشریه داخلی انجمن علمی پژوهشی تفسیر(کتاب مسطور4) منتشر شد

01

به همت معاونت جامعه الزهرا سلام الله علیها، چهارمین شماره نشریه داخلی انجمن علمی پژوهشی تفسیر (کتاب مسطور) منتشر شد.

چهارمین شماره نشریه علمی «کتاب مسطور» ویژه انجمن علمی پژوهشی تفسیر و علوم قرآن به همت معاونت پژوهش جامعه‌الزهرا علیهاالسلام منتشر شد.

در این نشریه، ۵ مقاله با عناوین «معناشناسی عهد آدم، در آیه 115 سوره طه براساس آرای تفسیری متأخرین» (ریحانه هاشمی/ زینب عباسی)؛ «درمان کرونا با تمسک به آیات و روایات»(سیده ام البنین میرهادی)؛ «رهیافتی به وصایت و نبوت حضرت شیث علیه السلام و حاکمیت ایشان در پرتوی رویات تفسیری و تاریخی » (فاطمه جعفری فر/ پروین حبیبی/ طاهره کهزادوند/ زهرا سادات مطلبی/ مریم قرائی؛زیر نظر خانم ریحانه هاشمی) ؛ «بررسی تطبیقی آیه مباهله از دیدگاه مولفان المنار و تسنیم» (طیبه حیدری راد)؛ «تحلیل واژه «جمع» در جمع آوری قرآن» (زهره دانشجو) درج شده است.

این نشریه از جمله نشریات داخلی جامعه الزهرا علیهاالسلام است که به مدیر مسئولی خانم ریحانه ریحانی و سردبیری خانم ریحانه هاشمی در حال فعالیت است.

اعضای هیأت تحریریه این نشریه را خانم‌ها ریحانه حقانی، ریحانه هاشمی، نجمه نجم، نرگس بزرگخو و زهره دانشجو که از اساتید حوزه و دانشگاه در رشته‌های تفسیر و علوم قرآن کریم هستند، تشکیل می‌دهند.

گفتنی است؛ انجمن‌های علمی ـ پژوهشی با هدف حمایت، تقویت و ترویج فرهنگ پژوهش و ارتقای روحیه و بنیه علمی طلاب مستعد جامعه‌الزهرا علیهاالسلام از ابتدای بهمن سال ۱۳۹۵ به انتشار و تدوین نشریات داخلی در هشت رشته تخصصی اقدام کرده‌اند.

نخستین دستاورد این نشریات، نشریه داخلی «چکامه انتظار» با موضوع مهدویت است، همچنین نشریاتی از سوی انجمن‌های علمی ـ پژوهشی تفسیر و علوم قرآن، تعلیم و تربیت و فقه و اصول به چاپ رسیده و انتشار چهار نشریه داخلی رشته‌های کلام، فلسفه، تاریخ اسلام و مطالعات زنان و خانواده در دست اقدام هستند.

دانلود چهارمین شماره نشریه داخلی «کتاب مسطور»

مطالب مرتبط :

اشتراک گذاری:

نظرات

نظری هنوز ارسال نشده است

ارسال نظر